Álmok fajtái
Történések a mindennapokból:
Az éjfél előtti időszakban álmodjuk ezeket az álmokat. Ebben az időben rendszerezi az agyunk azokat az eseményeket és információkat amik aznap történtek velünk. Ezek az álmok lehetnek igazán pozitívak,vagy nagyon fárasztóak ez attól függ hogy milyen történések értek minket napközben. Bizonyára sokan hallották gyerekkorukban a szüleitől vagy a nagyszületitől hogy időben feküdj le. Nem hiába, a régi korban élő emberek tudták hogy az éjfél előtti alvás fontos.
Ismétlődő álmok:
Az éjszaka második felében,éjfél után álmodjuk az ilyen féle ámokat. Az ismétlődő álmok nagyon zavaróak tudnak lenni, amelyek kellemetlen érzéseket okoznak. A legtöbb embernek vannak ilyen álmai. Sokszor menekülnek valami vagy valaki elől, de egy viszatérő álom bármilyen lehet. Ezek fel nem dolgozott lelki szituáció megnyilvánulásai,és addig nem tűnnek el míg teljesen fel nem dolgoztuk őket.
Rémálmok:
Rémálmainban gyakran élünk át olyan dolgokat amelyek a közelmúltban történtek velünk. A legjellemzőbb érzések a félelem és a szorongás. A rémálmoknak genentikiai fejlődéshez is köze lehet. Finn kutatók megállapították hogy ha az ikrek 45%-a rémálmodik,akkor az ikertestvére is ezektől szenved. Ha sokat álmodsz rémálmokat fordulj orvoshoz!
Álmainkban való veszekedés:
Ilyenkor szembesülünk azzal hogy milyen döntéseket hibáztunk el, el nem végzett kötelezettségekkel, megbánt indulatainkkal. Az egészséges ember fekete-fehérben álmodik,a neuritikusok színes képekkel.
Gondjaink megjelenése az álmunkban:
Ezek az álmok megmuatatják azokat a gondjainkat amelyek nem tudatosultak bennünk a nap folyamán.